;

Beh do Choča 2018, Memoriál Joža Čajku, 10. kolo SP v behu do vrchu

Tickets for Beh do Choča 2018, Memoriál Joža Čajku, 10. kolo SP v behu do vrchu.

Či už beháš hobby alebo ako profík príď 15. septembra na 9. ročník Behu do Choča – memoriál Joža Čajku. Jeden z najťažších verticalov zaradených do Slovenského pohára v behu do vrchu 2018. Čaká ťa trať dlhá 6.5 km s prevýšením 1091 metrov. Štart je pri kostole vo Vyšnom Kubíne, prvé dva kilometre trasa pozvoľne stúpa po poľnej a lesnej ceste. Ten pravý vertical začína až v stúpaní na Drapáč. To, čo v tomto prudkom výšľape vypotíš, môžeš doplniť na malej občerstvovačke v polovici
trate. Odtiaľ sa už beží v krásnom prostredí NPR Choč, kde sa striedajú príjemne
mäkké horské lúky s lesným chodníkom, sem-tam budú aj ostré kamene, tak pozor! Na krátkom strmom úseku s reťazami máš už skoro vyhraté, do cieľa je to už len kúsok úzkym chodníkom medzi kosodrevinou.


Na vrchole ťa čaká okrem skvelého vrcholového tímu znova nápoj a niečo malé pod zub. Po vydýchaní si môžeš za dobrého počasia vychutnať jeden z najkrajších panoramatických výhľadov na Slovensku. Zostupová trasa vedie po zelenej značke cez Poľanu a prvú občerstvovačku späť na Drapáč. Odtiaľ už trafíš, lebo zostup je rovnaký ako výšľap. V base campe ťa v príjemnej atmosfére počká jedlo, pri ktorom môžeš s kamošmi pokecať o svojom behu.

Víťazi v každej kategórii dostanú hodnotné ceny. Na tých najrýchlejších a za prekonanie traťového rekordu čakajú zaujímavé finančné odmeny. Pre zberačov spomienkových predmetov chystáme pre tento ročník civilnejšiu verziu trička v našom novom dizajne, ktoré môžeš nosiť do školy, do roboty alebo len tak
do mesta. Ak budeš mať svoj deň alebo trochu šťastia, možno vyhráš niektorú z hodnotných cien v tombole.
Ak si už u nás bol, skús si vylepšiť svoj osobný rekord. Ak si ešte nebol, určite príď! Je predsa lepšie raz zažiť, ako stokrát počuť.


Organizačný tím Beh do Choča.

Beh do Choča 2018, Memoriál Joža Čajku, 10. kolo SP v behu do vrchu

Registration
Vyšný Kubín

Veľký Choč, 026 01 Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Sport team Dolný Kubín
Pucov 180, 02601 Pucov, Slovakia

Company ID: 42385911

N/A

Partners

We'd like to thank our partners for helping us with the event

Comments