;

Ida Nielsen

V bystrickej Záhrade vystúpi Ida Nielsen, basistka z Princeovej kapely.

Tickets for Ida Nielsen.

Kultúrne centrum v Záhrade pozýva do Banskej Bystrice okrem domácich interpretov aj zaujímavé zahraničné mená. Po výnimočných koncertoch Trixie Whitley a Vinxa tam už 21. mája 2018 vystúpi fenomenálna hráčka na basovej gitare Ida Nielsen.

Dánska basistka a skladateľka, ktorú preslávila predovšetkým spolupráca s legendárnym Princeom, hrávala v jeho sprievodnej skupine The New Power Generation od roku 2010. Neskôr bola súčasťou skupiny zvanej 3RDEYEGIRL, ktorá ho sprevádzala od roku 2013 až do jeho tragickej smrti v roku 2016. Podľa jej vlastných slov, spolupráca s ním bola neopakovateľnou hudobnou cestou za hranice predstavivosti.

Ida Nielsen je však aj osobitá skladateľka a sólová interpretka. Na konte má tri sólové albumy, posledný s názvom turnitup vyšiel v roku 2016. Predstavuje sa na ňom aj ako energická vokalistka, jej skladby sú plné živelného funku, ktorý sa miesi s hip-hopom a reggae. Z bohatej palety nástrojov, ktoré si Ida nahráva na sólových albumoch takmer sama, sa na povrch derie suverénny zvuk jej basovej gitary.

Kto chce zažiť jej koncert na Slovensku, jedinú šancu bude mať 21. mája 2018 o 20:00 hod. v kultúrnom centre Záhrada v Banskej Bystrici. Fanúšikov dobrej hudby pozýva aj samotná Ida a garantuje: “Zažijete čistý funk, žiadny fake!”

Ida Nielsen

V bystrickej Záhrade vystúpi Ida Nielsen, basistka z Princeovej kapely.
Buy tickets
Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, n.o.

Námestie SNP 16, 974 01 Banská Bystrica, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Záhrada - Centrum nezávislej kultúry, n.o.
Lazovná 21, 97401 Banská Bystrica, Slovakia

Company ID: 37954610

N/A

Comments