;

Adrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková: Soft Spot

Tickets for Adrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková: Soft Spot.

Choreografia: Adrienn Hód 

Tvorba a interpretácia: Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková 

Hudebal: Ábris Gryllus 

Dramaturgia: Ármin Szabó-Székely 

Pohybová spolupráca: Márcio Kerber Canabarro 

Vizuálna spolupráca: Mária Júdová 

Kostýmy: Lucia Škandíková 

Svetelný designér: Tomáš Morávek 

Svetelný technik: Daniel Kozlík 

Produkce: Lucia Šimášková / BOD.Yngo, Jiří Hajdyla / ME-SA 

Výkonná produkce: Romana Packová 

Koprodukce: ME-SA, BOD.Yngo, HODWORKS Tanec Praha z.ú. / PONEC - taneční divadlo, Platforma pre súčasný tanec, Asociácia Bratislava v pohybe 

Trvanie: 70 min 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=vo8WjdjUTM4


Soft Spot je experimentálne fyzické predstavenie zrodené v spolupráci slovenských tanečníc Martiny Hajdyla, Soni Ferienčíkovej a maďarskej choreografky Adrienn Hód. Prostredníctvom improvizácie a výskumu fyzického tela skúmajú vzťah medzi telom, osobnosťou a významom. Čo vnímame, keď sa pozrieme na ľudské telo? Čo nám hovorí tvár, gesto, postavenie a pohyb tela? Ako komunikujeme prostredníctvom tela s ostatnými? Soft Spot si pohráva so zaostrovaním ľudských vlastností, pýta sa, čo nás ako ľudí definuje a obzerá sa po akomsi skrytom citlivom „mäkkom mieste” vo vnútri nás samotných.


Adrienn Hód je choreografkou a vedúcou osobnosťou medzinárodne uznávaného súboru súčasného tanca HODWORKS. Vo svojich výtvoroch dekonštruuje rámec tela, pohybu, priestoru a hudby a prekvapivo ich prestavuje.


Soňa Ferienčíková je tanečnica, pedagogička, choreografka a zakladateľka BOD.Y o.z. Spolupracovala s mnohými slovenskými a medzinárodnými umelcami a skupinami a vystupovala v Európe, Mexiku, Izraeli a Číne. Jej sólo EVERYWHEN bolo nominované na slovenskú divadelnú cenu DOSKY 2018.


Martina Hajdyla je tanečnica, pedagogička, choreografka a zakladateľka ME-SA. Vyštudovala Konzervatórium na Slovensku a Akadémiu múzických umení v Prahe. Získala ocenenie Tanečnica roka 2015 za predstavenie SuperNaturals.


Adrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková: Soft Spot

Buy tickets
A4 – Priestor súčasnej kultúry, Bratislava

Karpatská 2, 811 05 Bratislava-Staré Mesto, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Asociácia Bratislava v pohybe o.z.
Šancova 43, 83104 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36066079
Tax ID: 2021564886

Comments