;

Štvrtá Tretina

Tickets for Štvrtá Tretina.

Open- air podujatie Bratislavské divadelné noci vznikli v roku 2019, s cieľom aktivovať verejný priestor a sprostredkovať umelecký, spoločenský a intelektuálny zážitok aj počas leta. Dramaturgia podujatia je zameraná na historické prieniky a udalosti spojené s Bratislavou a jej spoločnosťou z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, literárnych námetov a historických udalostí. Program 3. ročníka je zložený zo štyroch autorských hier Túlavého divadla.

O predstavení.

Autorská tvorba Jakuba Nvotu a KamilaŽišku tvorí základ poetiky Túlavého divadla a bola mnoho krát aj ocenená. Dialógy, ktoré vytvárajú, zároveň spájajú do tvaru kabaretných predstavení, v ktorých rozhovor či skeč - strieda pieseň. Je tomu tak aj v prípade ich „Štvrtej tretiny“. Tá je kabaretným predstavením s piatimi obrazmi a piatimi piesňami inšpirovaná netypickou, ale o to viac nepreskúmanou témou pre divadlo – témou športu. Čo už môžu dvaja komici vedieť o športe?

"-V dnešnej postfaktickej dobe vraj už nie je pravda nikde – okrem športových výsledkov... alebo sa dajú aj tie relativizovať?! Jedno mužstvo tvrdí, že to bolo 4:3, druhé naznačuje, že ide o hoax a súperov výmysel.

- A nie sú dejiny len metafory športových disciplín?

-Čo by sa stalo, keby sa NHL presunula na Oravu?

-Nie je puk v skutočnosti malá čierna diera?

-Čo sa stane, keď sa v časoch meniacej sa klímy roztopí všetok ľad?!

-A čo na to Šatan a Jágr?

-Dajú sa hry W. Shakespeara hrať ako hokej?" (J. Nvota, K. Žiška)

Účinkujú: Jakub Nvota, Kamil Žiška

Štvrtá Tretina

Date
20. August 2021 20:30
Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Comments