;

Ešte jeden zázrak

Tickets for Ešte jeden zázrak.

Open- air podujatie Bratislavské divadelné noci vznikli v roku 2019, s cieľom aktivovať verejný priestor a sprostredkovať umelecký, spoločenský a intelektuálny zážitok aj počas leta. Dramaturgia podujatia je zameraná na historické prieniky a udalosti spojené s Bratislavou a jej spoločnosťou z hľadiska multikulturalizmu, migrácie, turizmu, literárnych námetov a historických udalostí. Program 3. ročníka je zložený zo štyroch autorských hier Túlavého divadla.

Ešte jeden zázrak

(komédia z prostredia historickej Bratislavy)

Hrajú: L. Hurajová / D. Šencová, Z. Kyzeková, A. Mojžišová, R. Hudec, Š. Martinovič, Š. Richtárech, J. Ružička

Autorská hra Ešte jeden zázrak je správa o slovenskej krajine a o všetkom, čo jej roky patrilo ešte pred tým, než skutočnou slovenskou krajinou bola. Vo výpravnej inscenácii s pesničkami vás za jednej temnej noci zavedieme do kraja niekde za Viedňou, ktorý je síce teraz zvaný Hornými Uhrami, raz však bude aj Slovenskom. V predvečer kráľovskej korunovácie tu blúdi španielsky kráľovský agent s tajným poslaním, mladá a zmätená slovenská deva, manžel budúcej cisárovnej s krízou stredného veku, a predovšetkým sama budúca cisárovná. Okolo nich sa objavuje všade prítomný slovenský ľud, ktorý sa na seba – vtedy aj dnes – až príliš podobá. Hra čerpajúca námet z historickej predlohy Chrliči zázrakov rozpráva príbeh dávno zabudnutej legendy o tom, že kto v noci pred korunováciou v dóme sv. Martina vysloví prianie, tomu ho musia do úsvitu duchovia chrámu splniť.

Ešte jeden zázrak

Date
19. August 2021 20:30
Buy tickets
Múzeum mesta Bratislavy

Radničná ul. č. 1, 815 18 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Túlavé divadlo
V. Clementisa 16, 91701 Trnava, Slovakia

Company ID: 36085707

N/A

Comments