;

Liečenie vnútorného dieťaťa • Transformačný víkend

Tickets for Liečenie vnútorného dieťaťa • Transformačný víkend.

Čo je to “vnútorné dieťa”?

Vnútorné dieťa je časť nášho ja, ktorá by mala byť hravá, kreatívna, prežívať život šťastne a zvedavo. V dôsledku tráum z detstva a obdobia dospievania sa u mnohých z nás oddelila táto detská časť od vedomej časti psychiky. Poväčšinou si existenciu nášho vnútorného dieťaťa v nášom prežívaní neuvedomujeme. Veľa z nás si nesie z detstva určité bloky, traumy, nepríjemné pocity a problémy. Takmer každý si v detstve zažil nejaké nepríjemné situácie – výsmech, poníženie, nezáujem, problémy v rodine, rozvod, násilie, smrť blízkej osoby … avšak aj tí z nás, ktorí prežili pekné detstvo, môžu pri stretnutí s vlastným vnútorným dieťaťom zažívať nepríjemné pocity.

Vnútorné dieťa totiž nehodnotí situácie rozumom, ale rozhoduje sa podľa svojich pocitov. Reakcie okolia nám často dávali najavo, že nie sme bezpodmienečne prijímaní takí, akí sme, že určité naše prejavy sú nežiadúce. A tak sme sa naučili byť milí a niektoré pocity potláčať. Ale kam sa všetka táto negatívna energie stratila? V tom sa psychológické výskumy zhodujú so základným fyzikálnym zákonom Vesmíru. Nezmizla, nerozpustila sa, len sa presunula do nášho podvedomia, kde “drieme” v latentnej podobe a pri každej „vhodnej“ príležitosti ovplyvňuje náš vzťah k životu!

Možné prejavy zraneného dieťaťa:

– Máme tendenciu všetko kontrolovať
– Cítime návaly zloby, agresivity
– Nikomu neveríme, podozrievame okolie
– Sme závislí na osobách (partner, rodičia, kamaráti, deti …)
– Neprijímame zmeny
– Zažívame depresie
– Nemáme sebaúctu, sebalásku
– Sami seba trestáme
– Zle nadväzujeme vzťahy
– Utápame sa v samote
– Sme zmätení, neistí, nešťastní

Čo Vás na kurze čaká?

V bezpečnom priestore malej skupinky budeme s našim vnútorným dieťaťom nadväzovať vzťah. Keď sa naučíme rozlišovať, ktorá bolesť pochádza z minulosti a ktorá je v prítomnosti, staré zranenia sa rýchlo začnú liečiť. Dobrý vzťah k nášmu vnútornému dieťaťu nám umožní s pochopením a láskou prijať aj jeho negatívne pocity. Potrebujeme prežiť pocity, ktoré pred sebou v bežnom živote skrývame. Potrebujeme sa stretnúť so svojím hlbokým smútkom. Vyliečiť bolesť znamená prijať ju s pochopením a láskou. Je to náročný proces a je ťažké prechádzať ním sám. Potrebujeme odhaliť svoje skryté obranné stratégie a nevedomé vzorce správania, pomocou ktorých naše zranenia ovládajú náš život. Potrebujeme dať svojmu vnútornému dieťaťu oporu – s citlivosťou, láskou a prijatím. Tým si k sebe vytvoríme nový vzťah, ktorý nám umožní vrátiť sa do sveta lásky, dôvery, radosti, citlivosti a kreativity.

Prejavy uzdraveného dieťaťa:

– Cítime a prežívame radosť z jednoduchých vecí
– Sme otvorení vo vzťahoch a ľahko ich nadväzujeme
– Sme hraví, dychtiví, vrelí, veselí, komunikatívni
– Máme dostatok energie
– Žijeme a bavíme sa naplno
– Zakúšame nové veci s dôverou
– Cítime sa v bezpečí
– Zaujímame sa o svoje okolie, neustále tvoríme niečo nové

Metódy práce

1. Práca so štruktúrou osobnosti

– Transakčná analýza – zrozumiteľný terapeutický smer zaoberajúci sa štruktúrou a integritou našej osobnosti – vnútorné dieťa, vnútorný rodič, vnútorný dospelý

2. Bioenergetická psychológia a práca s telom

– Kinestetická regresia

– Energetické cvičenia zamerané na vedomé znovuprežitie situácií, ktoré viedli k vzniku základných postojov k životu a sebe samému

3. Vedená „meditácia“ a imaginácia

Časový harmonogram:

Piatok
18:00 príjazd, večera, zoznamovací večer
Sobota
10:00 – 13:30 dopoludňajší program
13:30 – 16:00 obed, voľno na odpočinok
16:00 – 19:00 odpoludňajší program
19:00 – 20:00 večera,voľno
20:00 – 21:30 večerný program
Nedeľa
10:00 – 13:30 dopoludňajší program
13:30 – 14:30 obed
Ubytovanie: Penzión Harmónia sa nachádza v prekrásnom lesoparku rekreačnej časti Modra - Harmónia, vzdialenej 25 km od Bratislavy. Ponúka ubytovanie v útulne zariadených dvojposteľových izbách. Každá izba disponuje s balkónom s výhľadom na záhradu, vlastným sociálnym zariadením, televízorom a pripojením na internet. V areáli penziónu je rozsiahla oddychová zóna, detské ihrisko, ihrisko na petanque, ohnisko, biozáhrada a parkovisko. 
Stravovanie: Labužnícka vegetariánska kuchyňa s možnosťou bezlepkovej a bezlaktózovej diety.
Cena zahŕňa kurzovné, ubytovanie a stravu :). 
Čo si vziať so sebou?
  • pohodlné oblečenie na fyzický pohyb a cvičenia
  • deku
  • fotky z detstva (nepovinné)
  • obľúbenú hračku (nepovinné)

 

Liečenie vnútorného dieťaťa • Transformačný víkend

Registration
Penzión Harmónia

Okružná, 900 01 Modra-Harmónia, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

info@rebirthing.sk

Company ID: 50027310
Tax ID: 2120303130

Comments