;

Symboly okolo nás – nevšedná prechádzka Bratislavou

Tickets for Symboly okolo nás – nevšedná prechádzka Bratislavou.

Symboly človeka sprevádzajú oddávna, sú súčasťou jeho každodenného života, hoci si toho nie vždy je vedomý. Napriek tomu je nimi neustále priťahovaný, niekedy až fascinovaný. Na nevšednej prechádzke po Bratislave si priblížime známe aj menej známe symboly, ktoré nás každodenne obklopujú v centre mesta.

Prechádzka ponúkne inšpiráciu symbolmi na základe okruhov tém, v ktorých klasická filozofia od nepamäti hľadala odpovede. Budeme hovoriť o cibrení charakteru človeka, o formovaní harmonickej spoločnosti a o vnímaní a význame času.

Putovanie po stopách nadčasových hodnôt známych od starovekých čias začneme na nádvorí Primaciálneho paláca pri výjave sv. Juraja bojujúceho s drakom. Presunieme sa na Hlavné námestie, aby sme si vypočuli „Rolandov“ odkaz o význame rytierstva. Pokračovať budeme na Františkánske námestie, kde nám grécke bohyne odkryjú tajomstvo Ideálu Dámy. Odhmotnené steny kaplnky sv. Jána evanjelistu pri františkánskom kostole prehovoria o symbolike gotickej architektúry. Nad strechami Michalskej ulice, posadené na tympanóne Univerzitnej knižnice, nás trpezlivo čakajú základné princípy dobre fungujúcej spoločnosti. Zastavíme sa aj pri Čumilovi, ktorý nám sprostredkuje dramatické posolstvo Platónovej alegórie o ilúzii. A na záver odbočíme na Hviezdoslavovo námestie, na dohľad k hodinám pred hotelom Carlton, aby sme sa ponorili do plynutia času, do jeho zákonitostí a načreli do vôd bohatého sveta mytológie.

Trvanie: približne 2 hodiny. Prihlasovanie do štvrtka 23.03.2023 včetne.

Vstup voľný. Počet miest je obmedzený na 40. V prípade neúčasti nás o tom neodkladne informujte na info@akropolis.sk alebo 0904 403 791 (telefonát / SMS), aby sme Vaše miesto mohli posunúť ďalším záujemcom. Ďakujeme za pochopenie.

Miesto stretnutia: Primaciálne námestie (pred budovou Primaciálneho paláca) o 10:00.

Symboly okolo nás – nevšedná prechádzka Bratislavou

Registration
Primaciálne námestie, Bratislava

811 01 Bratislava, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments